Kontakt
Multimedia
Podsumowanie rundy w wykonaniu naszych piłkarzy
HerbDziałacze Alfy przed sezonem zapowiadali, że runda jesienna będzie bardzo trudna, bowiem zespół po raz pierwszy zadebiutował w tej klasie rozgrywkowej. Nikt nie liczył na wiele, może jedynie na to, że nieopierzony beniaminek skończy rundę jesienną w środku tabeli i ten cel osiągnęli z nawiązką.

Przed debiutanckim sezonem zespół zasiliło trzech zawodników których sprowadzenie okazało się strzałem w „dziesiątkę”. Sezon nasz zespół zainaugurował w wielkim stylu, aplikując młodzieży z Nowego Miasteczka aż 12 bramek. Ale wielki sprawdzian formy miał dopiero nadejść bo już w 2 kolejce przyszło nam się zmierzyć z Cariną Gubin. Tą Cariną Gubin która zapowiadała łatwe zwycięstwo. W piękną słoneczną niedzielę, przy pełnych trybunach Alfa pokonała bardziej utytułowanego rywala aż 5:2 i utrzymała fotel lidera. Pierwsza porażka przyszła w trzeciej kolejce kiedy już praktycznie po 45 minutach było wiadomo że ze Szlichtyngowej punktów nie wywieziemy. Tą porażkę nasi piłkarze powetowali sobie w kolejnym spotkaniu na własnym terenie pokonując pewnie Zenit Myszęcin. W piątej kolejce spotkań nasz zespół notuje pierwszy remis na trudnym terenie w Zbąszynku. W kolejnym spotkaniu Alfa podtrzymała zwycięską passę przed własną publicznością pokonując po ciekawym widowisku beniaminka z Przybyszowa 3:0. W 7 kolejce nasz zespół skazywany na porażkę wywiózł jakże cenny punkt z boiska w Łęknicy dzielnie do końca walcząc z faworyzowanym ŁKS-em co dało nam niespodziewanie fotel wicelidera rozgrywek. W następnej kolejce Alfa pokonała bez problemów Czarnych Jelenin 4:1 choć do przerwy na tablicy widniał rezultat bezbramkowy ale to tylko bardzo dużej nieskuteczności naszych zawodników. Meczem z Błękitnymi Świdnica żółto-zieloni przerwali passę pięciu meczy bez porażki. O ile do przerwy nasz zespół dominował na boisku to już w drugiej części spotkania górowali gospodarze strzelając nam aż cztery bramki. Mecz z Czarnymi Rudno miał zmazać plamę za srogie lanie w Świdnicy. I tak właśnie było. Choć to goście otworzyli wynik spotkania to nasi zawodnicy w przeciągu kilku minut znokautowali przyjezdnych wygrywając ostatecznie 7:2. Dopiero w 11 kolejce spotkań nasz zespół osiągnął pierwszy sukces na wyjeździe pokonując Zenit Ługów 3:0. Kolejnym naszym przeciwnikiem przed własną publicznością był Tramp Osiecznica. Mimo zwycięstwa 4:1 i grze w przewadze dwóch zawodników ten mecz był najsłabszym występem przed własną publicznością w tej rundzie. W 13 kolejce (jakże pechowej) Alfa wybrała się do Jasienia na mecz ze słabo spisująca się w tym sezonie Stalą. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie pod dyktando gości którzy rządzili na boisku i wszystkie znaki na niebie wskazywały na zwycięstwo podopiecznych trenera Ostrowskiego. Jednak po przerwie w Jasieniu sędziowie bardzo pomagali gospodarzom i "okradli" nasz zespół z pewnych trzech punktów. Po "cudach" w Jasieniu nasz zespół do meczu z Budowlanymi przystąpił w mocnym osłabieniu. Wbrew temu nasza drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie i tylko nieskuteczności naszych zawodników zespół z Lubska może zawdzięczać jeden punkt. Ostatni mecz rundy jesiennej był chyba najsłabszym meczem w całej rundzie. W Kunicach Alfa po słabym spotkaniu uległa Unii 2:0. Słabszą końcówkę sezonu nasz zespół powetował sobie w Pucharze Polski pokonując czwartoligową Spartę Grabik i awansując do 1/8 finału Lubuskiego Pucharu Polski.